Ladislav Majoroši – výstava obrazov z cyklu Sny

Ladislav Majoroši vystavaPozývame Vás na výstavu nášho autora, ktorá je sprístupnená od 7.10. 2021 vo Fashion Point Cafe na Mlýnskej 28 v Košiciach.

Ladislav Majoroši /*1951/ Odborné výtvarné a pedagogické vzdelanie získal dvoma vysokoškolskými štúdiami na Pedagogickej fakulte UPJŠ v Prešove a Košiciach.
Ako vnímavý umelec neunavuje “okukanými” diela­ mi. Má odvahu experimentovať, hľadať a predovšetkým tvoriť a nezostávať pri jednej téme. Tvorí najmä v technike maľby akrylom, ale používa tiež pastel, či olej.

Ladislav Majoroši vystava plagat .fasion point cafe

Pri tvorbe pracuje s pastóznejším podkladom, ktorý zámerne alebo podvedome využíva. Maľba nie je pre neho niečo zaužívané, je skôr otázkou momentálneho cítenia, niekedy náhody. Mnohé diela vzni­ kajú spontánne, k niektorým sa po istom čase vracia.
Stane sa, že ak s obrazom nie je spokojný, celý ho premaľuje a vznikne nový, iný.
V jeho tvorbe a možno v celom jeho živote je dôležitá zmena a hľadanie. Rád maľuje pri príjemných tónoch hudby, avšak keď sa nedarí, musí byť v ateliéri ticho.
Na tejto výstave autor prezentuje väčšinou akty z rôznych období svojej tvorby.
Svoje diela samostatne vystavoval najmä v mestách východného Slovenska, ale aj v Bratislave a Martine.
Tvorbu výtvarníka Ladislava Majorošiho poznajú tiež v USA, Rakúsku, či Poľsku.Ladislav Majoroši vystava .fasion point cafe

Popri maľbe sa venoval aj komornej keramickej tvorbe. Je autorom veľkoplošnej keramickej steny na Mestskom úrade vo Veľkých Kapušanoch a autorom pamätnej dosky s reliéfom M.R.Štefánika na budove knižnice v Michalovciach.
Ako pedagóg odborných predmetov pôsobil 10 ro­ kov na Strednej umeleckej škole v Kežmarku.
V súčasnosti žije a tvorí v Sečovciach na východe Slovenska.

 

 

 

pozrite si všetky autorove diela vystavené v našej galérii…

Related Posts