Pribišová Kam

 

Kam Pribišová - foto autora

Kamila Kam Pribišová

sa narodila v roku 2002 na strednom Slovensku, ale väčšinu svojho doterajšieho života prežila v Prešove, kde vyštudovala Strednú odbornú školu pedagogickú. Výtvarné umenie, ktorému sa venuje odmala, sa rozhodla rozvíjať na Akadémii umení v Banskej Bystrici, kde aktuálne študuje.

Zameriava sa najmä na maľbu a grafiku, experimentuje však aj s fotografiou, videom, audiom a performaciou, medzi ktorými sa vždy snaží nájsť najvhodnejšie médium na vyjadrenie témy, ktorá ňou práve rezonuje. V koncepte diela pre ňu hrajú najdôležitejšie úlohy príbeh a subjektívne vnímanie objektívneho sveta. Skrz umelecký proces hľadá a spoznáva samu seba, vlastné vnútro a svoj vzťah k okolitému svetu, a vo svojich dielach predkladá to, čo odhalila. Svoj obdiv k prírode reflektuje v krajinomaľbe.

 

Kam sa taktiež venuje literárnej tvorbe. Umiestnila sa na viacerých celoslovenských literárnych súťažiach a je členkou bratislavského literárneho klubu Spisopriatelia. Ukážky jej diel sú dostupné na blogu oknomkniznice.sk. Najväčšou výzvou jej súčasnej tvorby je nájsť prienik vizuálneho umenia s  jej literárnou vášňou.

 

všetky diela autorky vystavené v našej galérii…